Wielkopolska: Naiwni złodzieje myśleli, że w piwnicy nie ma monitoringu. Wszystko się nagrało. Zobacz

Na nagraniu wyraźnie widać twarze młodych mężczyzn. Po włamaniu się do piwnicy i zniszczeniu kłódki wynieśli z pomieszczenia narzędzia elektryczne i sprzęt budowlany. Teraz policja prosi mieszkańców o pomoc w ich rozpoznaniu.

WŁAMALI SIĘ DO PIWNICY

Złodzieje często za cel obierają sobie piwnice. Pomieszczenia zwykle są strzeżone tylko kłódką, z którą przestępcy radzą sobie z łatwością. Tak było i tym razem. W nocy z czwartku na piątek, kilka minut po północy, złodzieje włamali się do piwnicy jednego z bloków przy ulicy Grunwaldzkiej w Jastrowiu pod Złotowem.

WSZYTSKO SIĘ NAGRAŁO

Mieli pewność, że nie działa tam monitoring. Byli jednak w błędzie. Kamery zarejestrowały, jak młodzi mężczyźni wchodzą do pomieszczenia, rozglądają się, a następnie podchodzą do upatrzonej wcześniej komórki. Po chwili widać, jak wychodzą na zewnątrz i wynosząc narzędzia elektryczne i sprzęt budowlany.

SŁONO ZAPŁACĄ?

Teraz policjanci zwrócili się do mieszkańców o pomoc w rozpoznaniu mężczyzn. Podobnych kradzieży mogli dokonywać w całej Wielkopolsce. Z policjantami skontaktować się można pod numerami telefonów 47 77 43 330 lub 47 77 43 200. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl