Wielkopolska – koronawirus: Lawinowy wzrost zachorowań. Tylu chorych jeszcze nie było

W ciągu ostatniej doby zakażenie potwierdzono u ponad 830 osób w regionie. W całym kraju to 8099 nowych przypadków.

Na ten moment jest 835 nowych przypadków na terenie województwa wielkopolskiego. Powiat poznański 121, a sam Poznań 194 przypadków dodatnich. Najwięcej od początku pandemii. Największy problem to ogniska rodzinne i pojedyncze, rozproszone, poziome zakażenia — powiedziała Radiu Poznań dyrektor wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej, Jadwiga Kuczma-Napierała.

Według jej obliczeń, od soboty Poznań i powiat poznański i 3 inne powiaty z Wielkopolski, trafią do strefy czerwonej.

Jak podało dziś ministerstwo zdrowia w kraju z powodu COVID-19 zmarło 7 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 84 osoby. 

Jak wynika z ministerialnego raportu w szpitalu miejskim przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu zmarło 5 osób:  64-letnia kobieta, mieszkanka powiatu świebodzińskiego (lubuskie), 42-letni mężczyzna, mieszaniec powiatu pleszewskiego, 71-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego, 35-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego, 83-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 12989 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 5471 to przypadki aktywne. 397 osób zmarło, a 7109 wyzdrowiało.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl