Wielkopolska — Kolejny mobilny punkt badań na COVID-19

W najbliższy piątek (29 maja) w Rawiczu, zostanie uruchomione mobilne centrum pobrań prób COVID-19 test and go.

Rawickie drive-thru będzie działać od piątku do soboty (29-30 maja) na parkingu Szkoły Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka (budynek byłego gimnazjum, ul. Przyjemskiego 35 w Rawiczu). Osobom, które przyjadą autem do Centrum COVID-19, zostaną pobrane wymazy. Próbki trafią do laboratorium w Poznaniu, gdzie zostaną poddane badaniom.

– Zachęcam mieszkańców, którzy chcą się przebadać, by telefonicznie zgłaszali się do sanepidu. Drive-thru będzie trwało dwa dni i jestem przekonany, że mieszkańcy Rawicza i powiatu rawickiego skorzystają z tego rozwiązania. Jeśli ktoś ma wątpliwości w sprawie stanu swojego zdrowia, niech nie czeka — mówi wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

Osoby z objawami bądź z podejrzeniem choroby COVID-19 będą mogły bezpłatnie przebadać się na obecność koronawirusa, ale wcześniej muszą przejść telefoniczną kwalifikację przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną pod numerem telefonu – 61 65 68 075.

Dotychczas centra pobrań prób COVID-19 test and go uruchomione zostały w Krotoszynie, Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim, Kępnie oraz w Pleszewie.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl