Wielkopolska : „Jesteśmy ludźmi, nie ideologią” – Marsz Tolerancji w Koninie.

W niedziele po ulicach Konina przeszedł II Marsz Tolerancji. Jego uczestnicy sprzeciwiali się przemocy w Białymstoku, manifestowali przeciwko brakowi tolerancji wobec osób wykluczonych. Było spokojnie, policja nie musiała interweniować. 

W marszu uczestniczyło około 250 osób nie tylko z Konina, ale także z Poznania, Łodzi czy Warszawy. Szli przez miasto z transparentami „Każdy inny, wszyscy równi”, „Jesteśmy ludźmi, nie ideologią”, Stop mowie nienawiści, „Jestem z LGBT”. Do uczestników marszu na samym początku przemówił prezydent Konina Piotr Korytkowski, który mówił między innymi, że nie jest tolerancyjny.

fot. poznews.pl

Tolerancja to za mało, potrzebna jest akceptacja i ja akceptuję mniejszości. Wśród nas jest wiele mniejszości nie tylko seksualnych. Nie ma co chować głowy w piasek, myśleć, że jest ok, bo dostałem 500+. Gdy nie będziemy dbali o mniejszości w naszym kraju, staniemy się krajem totalitarnym — mówił prezydent Konina.

fot. poznews.pl

Na trasie marszu uczestnicy spotkali jego przeciwników. Policja jednak skutecznie odgrodziła od siebie obydwie grupy. Na jednym z transparentów grupa przeciwników Marszu Tolerancji napisała „Oddajcie dzieciom tęczę, pedały”.

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl