Wielkopolska: Busem po chodniku. Cud, że nikomu nic się nie stało

Dlaczego zjechał na chodnik i pędził po nim? Tego chcą dowiedzieć się policjanci z Kościana, którzy otrzymali film, na którym widać busa, którego kierowca wjeżdża nagle na chodnik i przez kilkadziesiąt metrów jedzie po nim. Na szczęście na chodniku nikogo nie było. 

Na zarejestrowanym nagraniu z 22 września 2020 r. z godz. 13:15. na ul. Kościańskiej w Kiełczewie widać, jak kierujący dostawczym fordem w pewnym momencie zjeżdża na przeciwległy pas ruchu, następnie na pobocze i chodnik. Kierowca jechał od Bonikowa w kierunku ronda w Kiełczewie. O dużym szczęściu mogą mówić kierowcy, którzy poruszali się wówczas na tym odcinku drogi.

Policja prosi świadków tego zdarzenia, żeby zgłaszali się do Zespołu ds. Wykroczeń Komendy Powiatowej Policji w Kościanie. Być może któryś kierowca miał w swoim pojeździe kamerkę, która zarejestrowała całe zdarzenie.

Wszelkie informacje można przekazywać policjantom prowadzącym sprawę pod nr telefonu 47 7726227 w godz. 7:30 do 15:30 lub całodobowo do dyżurnego pod numerem 47 7726200.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl