Wielkie maszyny rolnicze wjechały na Targi. W piątek będzie można zobaczyć je z bliska

Ciągniki, kombajny czy siewniki oraz wiele więcej najnowocześniejszych maszyn rolniczych już pojawiło się na tragach. W piątek ruszają targi Polagra-Premiery, gdzie sprzęt będzie można zobaczyć z bliska.

Wielkie maszyny rolnicze wjeżdżają na Targi

Opublikowany przez wpoznaniu.pl Wtorek, 10 stycznia 2023

WIELKIE MASZYNY

Już w piątek 13 stycznia na ruszają targi Polagra-Premiery, czyli jedno z największych wydarzeń branży rolniczej w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Na Międzynarodowych Tragach Poznańskich do niedzieli będzie można zobaczyć największe i najciekawsze maszyny rolnicze ponad 200 marek. Będą to kombajny, siewniki, ciągniki, ładowarki czy technologie magazynowania pasz i zbóż. Niektóre z nich już pojawiły się przed targowymi halami.

NOWA TECHNOLOGIA

Polagra-Premiery to jednak nie tylko maszyny, ale także najnowsze oprogramowania i aplikacje. Uczestnicy poznają między innymi platformę eDWIN stworzoną przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Pozwala ona na monitorowanie pola i ostrzega przed zagrożeniami na nim. Pomaga również w wyborze i terminie stosowania środków ochrony roślin. Na jednym ze stoisk zaprezentowana zostanie również platforma wspierająca prognozowanie i monitoring zbioru.

PRELEKCJE I KONKURSY

Uczestnicy będą mogli także wysłuchać wielu seminariów czy prelekcji, na przykład o kryzysach w rolnictwie albo o rynku oleju i produkcji rzepaku. W pierwszy dzień targów odbędzie się również Wielkopolski Dzień Młodego Rolnika. Weźmie w nim udział ponad 700 uczestników, którzy powalczą również o tytuł laureata konkursu “Dzień z życia młodego rolnika”.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl