Wieczorem bezpieczniej. Wartostrada będzie oświetlona.

Do końca października Wartostrada na odcinku od mostu Królowej Jadwigi do mostu Bolesława Chrobrego wyposażona zostanie w oświetlenie i monitoring. Trwa ogłoszony przez spółkę Poznańskie Inwestycje Miejskie przetarg, który wyłoni wykonawcę robót.

– Budowa oświetlenia i monitoringu nad Wartą jest dla Miasta zadaniem priorytetowym. Jego realizacja przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa osób przebywających na terenach nadwarciańskich – zarówno mieszkańców jak i turystów – podkreśla  Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Ogłoszenie przetargu poprzedziły czasochłonne – ze względu na na konieczność dokonania bardzo dużej liczby uzgodnień – prace projektowe. Wybrany wykonawca, do którego będzie należała również przebudowa fragmentu ścieżki rowerowej, do połowy września będzie musiał zamontować oświetlenie na odcinku od mostu Królowej Jadwigi do mostu Św. Rocha. Do końca września roboty mają się zakończyć na drugim odcinku – od mostu Św. Rocha do mostu Bolesława Chrobrego. Październik przeznaczono na dokonanie niezbędnych odbiorów.

Zainteresowani wykonawcy mogą składać swoje oferty do 16 marca.

(ra)

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl