Categories

fot. sala szpitalna -zdjęcie poglądowe

Więcej chorych na Covid19. Szpital tymczasowy otwiera kolejny moduł

Coraz więcej pacjentów chorych na Covid19 ląduję w szpitalach. Ten wzrost widać także w Wielkopolsce i w Poznaniu, dlatego wojewoda wielkopolski podjął decyzję o uruchomieniu kolejnego modułu Szpitala Tymczasowego na MTP.

Kolejny oddział w Szpitalu Tymczasowym na MTP zaczął pracę 1 grudnia. Dzięki temu dysponuje on obecnie 206 łóżkami, w tym 10 respiratorowymi.

Według stanu na dziś, 1 grudnia, w naszym województwie znajduje się blisko 2232 łóżek na tzw. II poziomie zabezpieczenia, czyli dla pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19. Obecnie zajętych jest 1637 z nich. Liczba łóżek respiratorowych dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2 wynosi 131 w tym 81 łóżek jest zajętych. Tylko dziś do łóżek na II poziomie zabezpieczenia dołożonych zostało 256 łóżek w całym regionie – informują urzędnicy wojewody wielkopolskiego.

Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiczną staramy się utrzymać bufor wolnych łóżek na tzw. II poziomie zabezpieczenia covidowego. Wszystkie decyzje, podejmowane w konsultacji z wielkopolskim oddziałem NFZ, mają na celu zadbanie o zdrowie i bezpieczeństwo Wielkopolan – mówi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl