Wiadomo już, kto pobił 9-letniego Ukraińca w Poznaniu. Wiadomo też, jak zachowywał się chłopiec

Nagrania z pobicia zabezpieczyli dzielnicowi z Grunwaldu. Jak zauważyli, to grupa nastolatków zaczepiła chłopca, kiedy ten nie prowokując ich w żaden sposób jeździł w pobliżu na rowerze. Wcześniej wdał się on w sprzeczkę słowną ze starszą dziewczyną, prawdopodobnie koleżanką agresorów.

 

BYWAŁ TAM CODZIENNIE

Do zdarzenia doszło 13 września około godziny 17:00 na poznańskim Łazarzu. Tam 9-latek z Ukrainy, który od marca mieszka w Poznaniu, jak codziennie wyszedł pojeździć na rowerze. Na placu obok Rynku Łazarskiego wdał się w sprzeczkę z przebywającą tam nastolatką. Chłopiec postanowił wrócić do domu.

BRUTALNE POBICIE

Kiedy ponownie przyjechał w okolicę rynku, czekała tam na niego spora grupa nastolatków. Zrzucili go oni z roweru, a następnie pobili. Chłopiec z silnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Nagranie z monitoringu z tego dnia zabezpieczyli dzielnicowi z Grunwaldu. Okazało się, że z grupy kilkunastu nastolatków chłopca zaatakował 14-latek i 16-latek. Jeden z nich już został przesłuchany przez policję, drugi będzie przesłuchany wkrótce.

DLACZEGO DO TEGO DOSZŁO?

Całość materiału przekażemy do sądu rodzinnego i nieletnich, który jest właściwy w tego typu przypadkach do tego typu postępowania. – przekazał Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

Z nagrań wyraźnie wynika, że to grupa nastolatków zaczepiła chłopca, kiedy ten nie prowokując ich w żaden sposób jeździł w pobliżu na rowerze.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl