Węgiel dla mieszkańców Poznania

Dwie firmy: Coalpol oraz Al Pari będą sprzedawać węgiel po preferencyjnej cenie mieszkankom i mieszkańcom Poznania. Aby kupić opał, trzeba mieć zaświadczenie wydane przez Poznańskie Centrum Świadczeń.

Kto może kupić tańszy węgiel?

Aby kupić węgiel po preferencyjnej cenie, należy mieć zaświadczenie, które potwierdza uprawnienia do dodatku węglowego lub spełnianie warunków do jego przyznania. Można już się po nie zgłaszać do Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Dodatek węglowy przysługuje osobom, których głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest: kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane paliwami stałymi (węglem, brykietem lub peletem). Te źródła ogrzewania powinny być wpisane lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków. 

By dostać wymagane zaświadczenie, trzeba złożyć wniosek w Poznańskim Centrum Świadczeń – dobrze zrobić to jak najszybciej. Należy zarezerwować wizytę poprzez miejską infolinię (nr telefonu 61 646 33 44) lub formularz internetowy dostępny na stronie PCŚ: www.pcs.poznan.pl

Zaświadczenie będzie wydawane w jednym egzemplarzu, w ciągu 14 dni od złożenia wniosku. 

Sprzedaż ruszy wkrótce 

Sprzedaż węgla w Poznaniu ruszy niebawem – o jej rozpoczęciu Miasto poinformuje poznaniaków i poznanianki.

Po odbiór węgla będzie można przyjechać własnym samochodem. Obie firmy oferują transport opału pod adres zamieszkania (na terenie Poznania). Jest to usługa dodatkowo płatna i kosztuje 100 zł w przypadku zakupu 1 lub 1,5 tony lub 150 zł w przypadku kupna pół tony. Ważne: cena obejmuje tylko dowóz węgla, z jego wyładowaniem, ale bez wniesienia. 

Uwaga: Aby uniknąć oszustów, którzy podają się za pośredników węglowych, warto pamiętać, że za opał należy zapłacić wyłącznie w składzie węgla. Tam też można będzie otrzymać fakturę.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl