Ważny krok w kierunku powstania szkoły na Strzeszynie

Wkrótce powstanie szkoła na Strzeszynie. To efekt podpisania przez miasto aktu notarialnego z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Teraz Poznań ma grunty pod ważną placówkę oświatową. 

Dziś w Warszawie podpisano akt notarialny, który pozwala na przekazanie miastu działki na Strzeszynie, to właśnie tam zostanie wybudowana szkoła.

Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania, wyjaśnia, że podpisanie dokumentu wiąże się z finalizacją procesu mającego na celu przejęcie przez miasto prawa własności do wyżej wspomnianej nieruchomości. Dodaje, że teraz miasto będzie dysponowało gruntem, na którym bez trudności można wybudować nowoczesną szkołę, czyli placówkę, jakiej oczekiwali mieszkańcy tego osiedla. 

JAK MA WYGLĄDAĆ SZKOŁA?

Szkoła na Strzeszynie, która jest jeszcze na etapie planowania, pomieści 32 oddziały szkolne i 8 przedszkolnych. Będzie tam też sala gimnastyczna i filia Biblioteki Raczyńskich, co stworzy uczniom możliwość spędzania czasu tam po lekcjach, dostęp do niej uzyskają również inni mieszkańcy Strzeszyna. 

Obok budynku mają powstać trzy boiska sportowe, dwa place zabaw – osobne dla dzieci szkolnych i przedszkolnych. Według zapowiedzi można spodziewać się też większej liczby drzew i krzewów, pojawią się ławki i oświetlenie. Do szkoły mają prowadzić drogi piesze i rowerowe. W pobliżu staną wiaty dla rowerów i parking, na którym uwzględnione zostaną miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. 

KIEDY ROZPOCZĘCIE PRAC?

Prace budowlane mają ruszyć w bieżącym roku, a ich zakończenie zaplanowano na wrzesień 2025 r.. Taki plan jest związany z dążeniami, by w roku szkolnym 2025/2026 uczniowie mieli już zajęcia w nowym budynku.

Bartłomiej Najtkowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl