Ważne zmiany dla kierowców. Rozpoczyna się remont na A2

6 sierpnia rusza pierwszy etap remontu nawierzchni autostrady A2. Kierowcy muszą liczyć się ze zmianami ruchu. 

Na minimum dwa tygodnie 

Pierwszy etap remontu na A2 na węźle autostradowym Poznań Zachód rusza 6 sierpnia. Prace rozpoczną się na skrzyżowaniu autostrady i dróg ekspresowych S5 i S11. Na tym odcinku zamkną dla ruchu drogi wjazdowe na autostradę. Kierowców będą obowiązywać objazdy. 

Zarząd Dróg Miejskich informuje, że prace potrwają w ciągu około dwóch tygodni.  Po zakończeniu tego etapu, prace przeniosą się na jezdnie zjazdowe z autostrady. 

– Prosimy pamiętać, że tempo prac oraz termin ich zakończenia zależą w dużej mierze od sprzyjających warunków atmosferycznych. Opady deszczu, gradu lub inne załamania pogody mogą opóźnić prace – informuje ZDM.

Wytyczone objazdy

ZDM informuje, że kierowcy jadący z Wrocławia (drogą S5) i chcący wjechać na autostradę w kierunku Warszawy muszą korzystać z objazdu. Będzie to objazd przez węzeł Stęszew, w kierunku DW 306 i 311 dalej w kierunku węzła Poznań Komorniki, gdzie następuje wjazd na autostradę w kierunku Warszawy.

Dla kierowców jadących z Wrocławia (droga S5) i chcących wjechać na autostradę w kierunku Świecka muszą jechać przez węzeł Stęszew, w kierunku DW 306 i 311 dalej w kierunku węzła Poznań Komorniki, gdzie następuje wjazd na autostradę w kierunku Świecka.

Kierowcy podróżujący z kierunku Piły (S11) i chcący wjechać na autostradę w kierunku Warszawy muszą też korzystać z objazdu.  ZDM wytoczyło objazd przez węzeł Tarnowo Podgórne, DK 92 do Wrześni następnie wjazd na autostradę na węźle Września lub wcześniej, przez węzeł Kostrzyn (S5) do Węzła Poznań Wschód i dalej wjazd na A2.

Również dla podróżujących z kierunku Piły (s11) i chcących wjechać na autostradę w kierunku Świecka trzeba jechać przez węzeł Ławica. Później przez DW 307 do węzła Buk, na którym można włączyć się do ruchu w kierunku Świecka.

Dodatkowo, dla kierowców podróżujących z kierunku Piły (S11) w kierunku Katowic zostanie wytyczony objazd przez węzeł Ławica. Objazd będzie następnie ulicami Poznania (Bukowska-Reymonta-Głogowska) do węzła Poznań Komorniki, na którym następuje wjazd na autostradę.

Czytaj także: Zmiany w ruchu w samym centrum Poznania.

Źródło: ZDM

Eugeniusz Hnatiuk
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl