Wartostrada – będą kolejne odcinki

Do 2020 roku Wartostrada wydłuży się o kolejne 2,5 kilometra. Nowe odcinki, oraz te już istniejące, zostaną wyposażone w oświetlenie, monitoring, elementy małej architektury i punkty zliczania rowerów. Powstaną też zadaszone parkingi typu Bike&Ride.

Najdłuższy nowy odcinek Wartostrady, będzie mieć długość prawie 1,3 km i połączy most Królowej Jadwigi z parkiem w Starym Korycie Warty. Dwie pozostałe trasy powstaną między ulicami Czartoria i Chwaliszewo oraz poprowadzą pieszych i rowerzystów przy Bramie Poznania ICHOT, tuż nad Cybiną, aby ominąć kolizję z wejściem do Bramy Poznania.

Obecnie trwa montaż oświetlenia i monitoringu na odcinku od parku Mazowieckiego do Starego Koryta Warty. Ostatnimi elementami planowanych inwestycji w ramach obecnego projektu, będzie budowa łącznika pod ulicą Jana Pawła II w kierunku jeziora Maltańskiego oraz powiązanie Wartostrady z cyplem – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca Prezydenta Poznania.

Wyremontowany będzie także stary odcinek w parku nad Wartą, po stronie os. Piastowskiego, gdzie również zamontowane zostanie oświetlenie i monitoring.

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl