Warta z licencją Ekstraklasy. Będą mogli zagrać w… europejskich pucharach!

Komisja do spraw Licencji Klubowych PZPN przyznała Warcie Poznań uprawnienie do gry w Ekstraklasie w sezonie 2023/24. Licencja obejmuje także to, że jeśli “Zieloni” awansują do europejskich pucharów, to także będą mogli w nich zagrać. 

ZIELONE ŚWIATŁO DLA „ZIELONYCH”

Warta Poznań spełniła wszystkie wymogi, które są stawiane przed klubami, które chcą występować w Ekstraklasie. Zgoda PZPN zawiera jednak dwa “kruczki” – nadzór finansowy i infrastrukturalny. W pierwszym z dwóch przypadków chodzi o to, że związek będzie bacznie przyglądał się prognozie finansowej “Zielonych”. Nadzór infrastrukturalny odnosi się do przystosowania stadionu. Jak i w ostatnich sezonach, piłkarze Warty Poznań będą podejmowali ligowych rywali na obiekcie w Grodzisku Wielkopolskim. Powodem jest to, że stadion przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu nie spełnia ekstraklasowych warunków.

EUROPEJSKIE PUCHARY

Gra w europejskich pucharach jest uzależniona od tego, czy Warta zajmie 4 miejsce w ligowej tabeli. Obecnie klub trenera Dawida Szulczka zajmuje 5 miejsce, ze stratą 6 punktów do Lecha Poznań i 7 do Pogoni Szczecin. Do końca sezonu pozostało 5 spotkań.

Hubert Niespodziany
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl