Warta wygrywa z Cracovią 1:0

Warta Poznań wygrała w Grodzisku Wielkopolskim z Cracovią Kraków 1:0. Piłkarze Zielonych wykonali kolejny krok do utrzymanie się w Ekstraklasie.

Nie był to łatwy mecz dla Warty i można mówić o sporym szczęściu piłkarzy z Drogi Dębińskiej. Pierwsza połowa zakończyła się remisem. W pierwszych 45 minutach akcji na strzelenie bramki, gospodarze jak i goście mieli jak na lekarstwo.

W drugiej połowie Warta próbowała tworzyć akcje, aby strzelić bramkę, ale niestety brakowało dobrego wykończenia. Dopiero w 61 minucie do bramkarza Cracovia pokonał Adam Zrelak.

Po kilkunastu minutach mógł być remis. W polu karnym faulował bramkarz Zielonych Jędzej Grobleny. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany Rivaldinho, ale przestrzelił, piłka trafiła w poprzeczkę.

Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 1:0. Warta po tym zwycięstwie ma 33 punkty i znajduje się na 11 miejscu w tabeli. Za tydzień zagra na wyjedzie ze Stalą Mielec.