Warta się w końcu przełamała

53 dni – tyle czasu dokładnie czekali na kolejne zwycięstwo w oficjalnym meczu piłkarze Warty Poznań. Na stadionie w Olsztynie zła passa nareszcie dobiegła jednak końca. W zaległym spotkaniu 1. kolejki Fortuna 1. Ligi piłkarze trenera Petra Nemca pokonali miejscowy Stomil 1:0.

W pierwszej połowie niewiele jednak wskazywało na to, że Warciarze zdobędą w Olsztynie komplet punktów. Inicjatywa należała bowiem do gospodarzy, którzy swoich szans na wyjście na prowadzenie upatrywali w stałych fragmentach gry. Dzięki dobrej grze obrońców Zielonych nie udało im się jednak stworzyć większego zagrożenia, a wszelkie uderzenia na bramkę pewnie bronił Adrian Lis. Do przerwy było więc bez bramek.

W drugiej połowie Warta zagrała już zdecydowanie lepiej i odważniej. Już od początku stwarzała spore zagrożenie pod bramką Piotra Skiby. W końcu w 75. minucie Zielonym udało się wyjść na prowadzenie. Wojciech Onsorge niezwykle precyzyjnie dośrodkował w pole karne, a Radosław Jasiński z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce olsztynian.

Mecz zakończył się wynikiem 0:1 dla Warty a zespół po raz pierwszy od ponad półtora miesiąca mógł cieszyć się ze zdobycia trzech punktów.

Stomil Olsztyn – Warta Poznań 0:1 (0:0)

Bramka: Jasiński (75′)

Warta Poznań: Lis – Szymusik, Kieliba, Onsorge, Jasiński – Biegański (64′ Spławski), Marciniak (46′ Grobelny), Janicki, Cierpka (69′ Kalupa), Kiełb – Fadecki.

Stomil Olsztyn: Skiba – Kuban, Lech (66′ Tanczyk), Stromecki, Pi. Głowacki (77′ Zając), Sołowiej, Bucholc, Kun, Wełnicki, Trojak, Góral (72′ Śledź).

Sędzia: Łukasz Szczech (Kobyłka)