Warta przegrywa z Olimpią Grudziądz

Warta Poznań uległa na wyjeździe Olimpii Grudziądz 1: 2 i spadła na 3 miejsce w tabeli Fortuna 1 ligi.

Po pięciu meczach bez porażki piłkarze Warty Poznań ulegli Olimpii Grudziądz 1:2 w siódmej kolejce Fortuna 1 Ligi. „Zieloni” przegrali po raz drugi w sezonie. Bramki dla Olimpii strzelił Haydary w 43. minucie i Kamiński w 48 minucie. Dla Warty gola honorowego zdobył Janicki w 53 minucie.

Bramki straciliśmy w najgorszych momentach, jakie można sobie wyobrazić – w 43. i 48. minucie. To mogło podłamać zespół i całkowicie zachwiać naszym planem. Mimo to, do końca walczyliśmy o korzystny wynik i tego w szatni pogratulowałem chłopakom. W drugiej połowie było bardzo dużo sytuacji, lecz nie udało nam się odrobić całości strat. Musimy pracować nad finalizacją akcji. Bez trudu dochodzimy do 18. czy 20. metra, ale brakuje dośrodkowania bądź wykończenia. Szkoda, bo uważam, że zagraliśmy w Grudziądzu dobre spotkanie. W ogóle to był ciekawy mecz. Teraz mamy dłuższą przerwę i będziemy poprawiać elementy, które nie funkcjonują — powiedział po meczu Piotr Tworek, trener Warty Poznań.

Warta Poznań po 7 kolejkach z dorobkiem 13 punktów jest na 3 miejscu w tabeli i do lidera Stali Mielec traci 3 punkty.