Warta Poznań zagra w niedzielę o Puchar Polski w amp futbolu

Przed szansą zdobycia pierwszego trofeum staną w niedzielę ampfutboliści Warty Poznań, którzy w niedzielę, 5 lipca wystąpią w turnieju wraz z Husarią Kraków i Widzewem Łódź. Stawką jest Puchar Polski. Turniej zostanie rozegrany na obiektach OSiR przy ul. Głuszyna w Poznaniu.

Gdyby nie pandemia koronawirusa, zespoły amp futbolu miałyby już za sobą po kilka spotkań w sezonie ekstraklasy. Turnieje jednak odwołano, a najważniejszą imprezę  roku – Mistrzostwa Europy w Krakowie – przeniesiono na przyszły rok. Aby choć trochę uatrakcyjnić okrojony kalendarz imprez ampfutbolowych, pojawił się pomysł zorganizowania turnieju o Puchar Polski. Warta Poznań będzie współorganizatorem wraz z Amp Futbol Polska.

– Pandemia pokrzyżowała harmonogram spotkań ligowych oraz plany wspólnych treningów. Wykorzystaliśmy przerwę w rozgrywkach do tego, żeby poprawić kondycję i zdolności motoryczne. Zawodnicy dostali indywidualne plany treningowe i je realizowali. Teraz nie możemy się już doczekać meczów o stawkę. Dla nas turniej o Puchar Polski będzie nagrodą za ciężką pracę wykonaną na treningach – tłumaczu trener Warty Poznań, Dariusz Sylwestrzak.

Do stolicy Wielkopolski przyjedzie w niedzielę trzykrotny mistrz kraju, zespół Husarii Kraków oraz Widzew Łódź, który, podobnie jak „Zieloni” dopiero w ostatnich miesiącach powołał do życia zespół amp futbolu. – Bezdyskusyjnie faworytem turnieju jest Husaria Kraków. Dla nas będzie to okazja do zebrania kolejnych doświadczeń na tle silnego przeciwnika. Wierzymy, że zaprocentuje to później w lidze i pokaże nad czym musimy pracować – mówi trener Dariusz Sylwestrzak. – Oczywiście przystępujemy do turnieju z chęcią zdobycia Pucharu Polski. Mamy swój plan na Husarię i na boisku zostawimy dużo serca po to, żeby spełnić swoje marzenia.

W ramach przygotowań do turnieju poznaniacy rozegrali wyjazdowy sparing z Widzewem Łódź i wygrali 2:0. Był to drugi mecz kontrolny „Zielonych”, którzy zimą pokonali łódzki zespół 1:0. – Do turnieju podchodzimy z dużym szacunkiem do przeciwników – podkreśla kapitan Warty Poznań, Bartosz Skrzypek i dodaje: – Większość graczy Husarii to zawodnicy pierwszego składu reprezentacji, która wywalczyła trzecie miejsce na mistrzostwach Europy. Cieszymy się ze możemy zmierzyć się z tak silną i utytułowaną drużyna. Każdy z nas już jest głodny gry. Fajnie ze pierwszy turniej po wznowieniu rozgrywek jest właśnie u nas. Na pewno zostawimy serce na boisku i będziemy walczyli o każdy centymetr boiska.

Turniej o Puchar Polski w amp futbolu odbędzie się w niedzielę, 5 lipca na terenie kompleksu sportowego OSiR na poznańskiej Głuszynie. Wstęp jest wolny, a transmisje z meczów będzie można obejrzeć na www.facebook.com/AmpFutbolPolska/.

Plan #PucharPolskiAmpFutbol, Poznań, 5 lipca:
godz. 11: Warta Poznań – Widzew Łódź
godz. 13:30: Widzew Łódź – Husaria Kraków
godz. 16: Warta Poznań – Husaria Kraków

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl