Warta Poznań wznowiła treningi. W zajęciach uczestniczyło 28 zawodników

28 piłkarzy uczestniczyło w pierwszym w tym roku treningu Warty Poznań na boisku przy ul. Warmińskiej. Do wylotu na obóz w Turcji Zieloni będą ćwiczyli na miejscu, a 20 stycznia rozegrają mecz kontrolny w Łodzi z Widzewem. 

Warta Poznań wznowiła treningi

Zespół trenera Dawida Szulczka zakończył urlopy we wtorek, 9 stycznia. Piłkarze spotkali się w klubie, mieli odprawę oraz zajęcia wprowadzające przed powrotem do treningów na boisku. W środę, w południe rozpoczął się pierwszy z nich – na obiekcie ze sztuczną nawierzchnią na Golęcinie.

W drużynie nie ma na razie nowych twarzy. Wciąż indywidualnie trenują Adam Zrelak i Kacper Przybyłko, którzy wracają do pełni sprawności po zabiegach, które przeszli na początku sezonu. W zajęciach uczestniczyło trzech zawodników z Akademii Warty Poznań: Igor Stańczak, Marcel Juszczak, Filip Tonder i bramkarz Bartosz Piechowiak. Pierwszy z nich ma już za sobą debiut w oficjalnym meczu pierwszego zespołu Warty Poznań.

Zawodnicy Warty Poznań pojadą na obóz do Turcji

Najbliższe dni będą intensywne dla podopiecznych Szulczka. W czwartek i piątek czekają ich badania wydolnościowe i testy siłowe, a w sobotę – sparing wewnętrzny. Na kolejny tydzień sztab zaplanował po dwa treningi dziennie. Będą to zajęcia w siłowni oraz na boisku przy ul. Warmińskiej. Ten okres zakończy mecz kontrolny z Widzewem (sobota, 20 stycznia w Łodzi).

Kolejne sparingi Warta Poznań rozegra już na obozie w Side (21 stycznia – 2 lutego). Zieloni zmierzą się tam z trzema zagranicznymi rywalami i będą to: LNZ Czerkasy (24 stycznia), Slovan Liberec (27 stycznia) i Shkendija Tetowo (1 lutego).

We wtorek, 6 lutego zespół rozpocznie przygotowania do pierwszego w tym roku meczu o stawkę. Będzie to starcie z Rakowem Częstochowa, zaplanowane na niedzielę, 11 lutego o godz. 12:30 na Stadionie Respect Energy w Grodzisku Wielkopolskim.

Zobacz też: John van den Brom szczerze o pożegnaniu z Lechem Poznań. „Nie tego się spodziewałem”
Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl