Categories

Fot. Klaudia Berda / Warta Poznań

Warta Poznań wypożyczyła Miłosza Szczepańskiego z Lechii Gdańsk

Miłosz Szczepański został wypożyczony z Lechii Gdańsk do końca obecnego sezonu. Blisko 24-letni zawodnik dołączył już do ekipy „Zielonych” na zgrupowaniu w Turcji.

Miłosz Szczepański jest wychowankiem Dunajca Nowy Sącz. z którego trafił jako 15-latek do Legii Warszawa. W połowie sezonu 2017/18 Miłosz Szczepański odszedł do Rakowa Częstochowa. W sezonie 2018/19 był kluczowym graczem jedenastki trenera Marka Papszuna, która awansowała do Ekstraklasy. Miłosz Szczepański zagrał w 29 meczach, w których strzelił 7 goli i miał asystę. Latem 2021 roku odszedł do Lechii Gdańsk. Wystąpił jednak tylko w dwóch meczach drużyny z Trójmiasta – jednym ligowym i jednym pucharowym.

– Zdecydowaliśmy się wypożyczyć Miłosza, bo jest to zawodnik, który ma duże doświadczenie w grze systemem 1-3-4-3, czyli takim, jaki stosuje trener Dawid Szulczek. Nasz nowy pomocnik bardzo dobrze odnajduje się w tzw. półprzestrzeniach na boisku, między liniami obrony i pomocy przeciwnika. To dobry technicznie piłkarz, zadziorny i niewygodny dla rywala w grze pressingiem– mówi dyrektor sportowy Warty Poznań, Radosław Mozyrko.

Na początku tego tygodnia pomocnik przeszedł testy medyczne, po których podpisał kontrakt z Wartą Poznań. Został wypożyczony do czerwca tego roku. W środę wieczorem przyleciał do Turcji, gdzie na dwutygodniowym obozie przebywa drużyna trenera Dawida Szulczka

Nowy piłkarz „Zielonych” urodził się 22 marca 1998 roku. Ma 168 cm wzrostu, waży 61 kg. Będzie grał z numerem 30. Jest czwartym nowym piłkarzem w kadrze Warty Poznań w przerwie zimowej. Wcześniej zawodnikiem „Zielonych” został Niilo Maenpaa, z Rakowa Częstochowa przyszedł na wypożyczenie Daniel Szelągowski, a z wypożyczenia do Górnika Polkowice wrócił Kajetan Szmyt. Wszyscy są pomocnikami.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl