Warta Poznań wygrywa swój drugi sparing przed sezonem

Po porażce 0:1 z Jagiellonią Białystok, Warta Poznań wygrała swój drugi sparing przed nadchodzącym sezonem. Miedź Legnicę pokonali 1:0. Przed Zielonymi jeszcze 3 sparingi, a później, 15 lipca, mecz z Rakowem Częstochowa w 1. kolejne Ekstraklasy.

Warta Poznań aktywnie przygotowuje się do nadchodzącego sezonu Ekstraklasy. Mimo niskiego budżetu, w klubie zachodzi sporo zmian na poziomie struktur. Ponadto na ten moment do klubu przyszedł jeden nowy zawodnik, środkowy obrońca, Kamil Kościelny. Oczekiwania w zarządzie są dużo wyższe niż tylko utrzymanie się w lidze.

Dzisiejszy wynik może potwierdzać ambicje klubu. Warta pokonała w meczu towarzyskim Miedź Legnicę 1:0. Strzelcem jedynej bramki był Szymon Sarbinowski. Do siatki udało mu się trafić w 52. minucie spotkania. Blisko podwyższenia wyniku był 6 minut później Jakub Kiełb, ale po uderzeniu piłki z rzutu wolnego, trafił jedynie w słupek.

To był już drugi sparing Warty przed sezonem 2022/2023. Pierwszy Zieloni rozegrali z Jagiellonią Białystok. Przegrali jednak 0:1. Przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych zagrają jeszcze 3 mecze towarzyskie. Zmierzą się z AaB Fodbold, Chojniczanką Chojnice i Górnikiem Zabrze. W pierwszej kolejce Ekstraklasy Warta podejmie na wyjeździe Raków Częstochowę.