Warta Poznań wygrała z Podbeskidziem

Piłkarze poznańskiej Warty pokonali na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1.

Warciarze wyszli na prowadzenie w 53 minucie. Bramke dla zielonych zdobył Mateusz Kuzimski. Do wyrównania doprowadził pięć minut później Maksymilian Sitek. Zwycięskiego gola dla Warciarzy zdobył w 86. minucie Mateusz Kupczak.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, zwłaszcza że przygotowywaliśmy się do tego spotkania w dwunastu zawodników. Żeby zrobić trening taktyczny, musieliśmy zatrudnić wszystkich członków sztabu: masażystów, trenera przygotowania fizycznego. Liczyła się ilość. Tylko to pozwalało nam zasymulować warunki meczowe. Dlatego mam ogromny szacunek dla zespołu, jego pracy, poświęcenia i charakteru. W pierwszej połowie widowisko było niezłe do oglądania, mimo braku bramek. Może brakowało trochę strzałów, ale tak jak się spodziewałem, przy tylu zmianach w składzie potrzebowaliśmy trochę czasu, żeby wejść w ten mecz. Drugą połowę otworzyliśmy kapitalnie, wreszcie swojego gola ma Mateusz Kuzimski. Później działy się rzeczy paradoksalne, bo zamiast grać pewnie, straciliśmy wiarę, a to nakręcało Podbeskidzie. Gospodarze wyrównali, jednak w końcówce pokazaliśmy warciański charakter i on pozwolił nam wywalczyć trzy punkty. To bardzo ważne zwycięstwo w kontekście sytuacji w naszej drużynie. Życzę wszystkim, którzy jeszcze nie wrócili do składu, dużo zdrowia. Mamy teraz trochę czasu na przygotowania do następnego spotkania z Górnikiem Zabrze – powiedział po meczu, Piotr Tworek, trener Warty Poznań.

To drugie zwycięstwo Warty Poznań w tym sezonie ekstraklasy. Warta Poznań z liczbą 7 punktów zajmuje 11-tą pozycję w tabeli Ekstraklasy.