Warta Poznań wygrała na wyjeździe

Piłkarze Warty Poznań udanie wznowili po przerwie rozgrywki Fortuna 1. ligi. Po bramce zdobytej przez Michała Jakóbowskiego w 93. minucie meczu pokonali na wyjeździe 2:1 GKS 1962 Jastrzębie i zachowali miejsce premiowane awansem do Ekstraklasy.

Warta Poznań zapewniła sobie trzy punkty w 93. minucie. Rezerwowy Mateusz Szczepaniak świetnie przedarł się prawym skrzydłem, dośrodkował w pole karne, a tam szczupakiem piłkę do siatki skierował Michał Jakóbowski.

Wcześniej, bo 19 minucie z rzutu karnego bramkę dla Warty Poznań zdobył Mateusz Kupczak. Dla GKS 1962 Jastrzębie, piłkę do siatki skierował Petr Galuska.

Po 23 kolejkach zespół trenera Piotra Tworka ma na koncie 46 pkt. Ten pozwala zachować miejsce premiowane bezpośrednim awansem do Ekstraklasy.