Warta Poznań wraca na fotel lidera

Warta Poznań wygrała 3:0 z Radomiakiem Radom w swoim pierwszym wiosennym meczu w Fortuna 1 Lidze. Dzięki tej wygranej „Zieloni” nadal są liderem rozgrywek.

Warta wygrała po golach Bartosza Kieliby, Roberta Janickiego i Gracjana Jarocha. O zwycięstwie zespołu trenera Piotra Tworka przesądziła świetna gra w drugiej części poniedziałkowego spotkania. Pierwsza połowa należała bowiem do gości.

Cieszymy się ogromnie z tego zwycięstwa. Pokonaliśmy bardzo dobrze grającego piłką przeciwnika. Spodziewaliśmy się tego, że Radomiak spróbuje nam wyłączyć Łukasza Trałkę i Krzysztofa Danielewicza, dlatego próbowaliśmy posyłać piłki w wolne sektory. W pierwszej połowie, od 10. czy 15. minuty spotkanie zaczęło nam się wymykać spod kontroli. Przetrwaliśmy ten trudny czas i wiedzieliśmy, że możemy wrócić do dobrej gry. Tak było, bo od objęcia prowadzenia mecz należał już do nas. Takie mecze jak z Radomiakiem będziemy grać co tydzień. Rywale mają pomysł na grę, ale mnie to cieszy, bo widać jakość. Wygrywamy jako cała drużyna, zresztą zmiany pokazały, jak wielka siła w nas drzemie — mówi Piotr Tworek, trener Warty Poznań.

Po wygranej z Radomiakiem znów jest liderem 1. ligi (43 punkty). Do końca sezonu pozostało 13 kolejek.