Warta Poznań w Ekstraklasie

Warta Poznań po 25 latach awansowała do najwyższej polskiej klasy rozgrywek. W barażowym meczu pokonała na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim Radomiaka Radom 2:0.

Mecz był bardzo wyrównany. Pierwsza część, pierwszej połowy to dominacja Warciarzy. Później do głosu doszli goście. Bramek jednak zabrakło, bo zabrakło skuteczności u piłkarzy Warty Poznań, jak i z Radomia.

Początek drugiej połowy był bardzo wyrównany. W 67 minucie po faulu na Łukaszu Spławskim sędzie podyktował rzut karny (konsultacja VAR). Jedenastkę dla Warciarzy wykorzystał Mateusz Kupczak.

82 minucie znów sędzia musiał sięgnąć po VAR. W polu karnym Radomiaka faulowany był Michał Jakóbowski. Po konsultacji VAR sędzia znów wskazał na wapno. I znów pewnie jedenastkę wykorzystał Mateusz Kupczak. Końcówka meczu to wojna nerwów i akcje pod jedną, jak i drugą bramką. Mimo że mecz został przedłużony o 7 minut, wynik spotkania się jednak nie zmienił. Warta wygrała w barażu z Radomiakiem Radom 2:0 i awansowała do Ekstraklasy.

Ostatni swój mecz Warciarze w Ekstraklasie zagrali 14 czerwca 1995 roku, przegrywając na do widzenia u siebie z Zagłębiem Lubin 1-3. Po ćwierć wieku swój pierwszy mecz w Ekstraklasie piłkarze Warty Poznań zagrają 23 sierpnia z Lechią Gdańsk.