Warta Poznań remisuje. I zdobywa pierwszy punkt w roli gospodarza

Zieloni rozegrali w piątek spotkanie z Zagłębiem Lubin. Obie drużyny zdobyły identyczną liczbę goli i podzieliły się punktami. Warta Poznań po raz pierwszy w sezonie zdobyła punkty w roli gospodarza.

Poznańska drużyna w piątek na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim, meczem z Zagłębiem Lubin  rozpoczęła dziewiątą kolejkę Ekstraklasy. Dla Warty Poznań to drugi remis z rzędu w ligowych rozgrywkach. Pierwsze trafienie należało do poznaniaków. Bramkę dla drużyny trenera Szulczka zdobył Jan Grzesik w 28 minucie meczu. Zawodnicy Zagłębia odpowiedzieli w ciągu pięciu minut. Do wyrównania doprowadził Martin Dolezal. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

Druga część spotkania również przyniosła dwa trafienia. Tym razem prowadzenie zdobyli miedziowi. Piłkę między słupkami Adriana Lisa umieścił Rafał Adamski. I to zawodnicy poznańskiej drużyny musieli nadrabiać straty. Do wyrównania wyniku w 71 minucie spotkania doprowadził Adam Zrelak. Napastnik zielonych zdobył swoją czwartą bramkę w tym sezonie.

Warta Poznań z Grodziska do Poznania przywiezie jeden punkt i na rozpoczęcie kolejnej kolejki Ekstraklasy zajmie ósme miejsce z jedenastoma punktami na koncie.