Warta Poznań coraz bliżej utrzymania w I lidze

Drugi kolejny mecz wygrali piłkarze Warty Poznań, którzy pokonali 2:1 Odrę Opole i przeskoczyli niedzielnego rywala w tabeli Fortuna 1. Ligi. Zespół Petra Nemca jest coraz bliżej pozostania na zapleczu ekstraklasy.

Początek spotkania przy Drodze Dębińskiej nie zwiastował zbyt wielu emocji, ale pierwsze bramka padła po pierwszym kwadransie gry. W 16. minucie Robert Janicki z narożnika boiska dośrodkował piłkę na głowę Grzegorza Szymusika, a ten zaskoczył Artura Krysiaka. Strata bramki sprawiła, że goście z Opola także ruszyli do ataku i dwukrotnie niepokoili bramkarza zielonych. Atak na nic się zdały i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Warty.

W drugiej części Odra zaatakowała odważniej. „Zieloni” bronili się bardzo ofiarnie. W 68. minucie w polu karnym Odry przewrócony został Łukasz Spławski i sędzia podyktował rzut karny. Tak jak cztery dni temu w Chojnicach, tak i teraz bezbłędny przy strzale z 11 metrów był Robert Janicki. W 90. minucie gry bramkę dla Odry z rzutu karnego zdobył Szymon Skrzypczak. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Warty. Zieloni pokonali Odrę Opole po 10 latach. Drużyna Petra Nemca zgarnęła 3 pkt i jest już bardzo blisko zapewnienia sobie utrzymania w Fortuna 1. Lidze, co jest celem beniaminka.