Warta bez porażki w I lidze

W sobotni wieczór na stadionie w Niepołomicach piłkarze trenera Petra Nemca pokonali miejscową Puszczę 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa dla Warty, podobnie jak w meczu ze Stalą Mielec, strzelił Krzysztof Biegański.

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie Warty Poznań – w pierwszej połowie spotkania poziom gry obu zespołów był bardzo wyrównany. Zarówno Warta, jak i Puszcza miały swoje okazje, jednak brakowało im skuteczności, wskutek czego do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. W drugiej części meczu inicjatywę przejął już  zespół z Niepołomic. Gospodarze sobotniego starcia za wszelką cenę chcieli rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść, Warciarze zaś okazji na zdobycie bramki wypatrywali głównie w kontratakach. Dogodnych sytuacji jednak brakowało, mogło się więc wydawać, że mecz zakończy się podziałem punktów.

Sprawy w swoje ręce wziął jednak Biegański. W 84. minucie wykorzystał on znakomite dośrodkowanie z lewej strony Nikodema Fiedosewicza i z bliska wpakował piłkę do bramki, dając Zielonym zwycięstwo. W Niepołomicach piłkarze trenera Nemca wygrali drugie spotkanie z rzędu dzięki czemu plasują się oni w ścisłej czołówce tabeli, mając na swoim koncie już 7 punktów zdobytych po trzech meczach. Taki sam dorobek, co Warciarze, tyle że po czterech spotkaniach, mają na swoim koncie również cztery inne zespoły.