Warcianki U-17 w finale Mistrzostw Polski. W najbliższą sobotę powalczą o złoto

Bramka w 1. minucie spotkania, odrobienie dwubramkowej straty i piękny gol z dystansu. W półfinale Mistrzostw Polski U-17 Warcianki pokonały SWD Wodzisław Śląski. W finale jednak czeka na nie trudny przeciwnik. Drużyna SMS Łódź jeszcze ani razu nie przegrała w tym sezonie, grając na nie swoim stadionie.

Kobieca drużyna Warty Poznań do lat 17 pokonała zespół SWD Wodzisław Śląski 4:2 w półfinale rozgrywek o Mistrzostwo Polski U-17. Wynik otworzyła już w pierwszej minucie Julia Hennig, po odbiorze i podaniu Roksany Jagodzińskiej. Później jednak Warcianki zaliczyły gorszy fragment, tracąc dwie bramki. W 28 minucie doprowadziły jednak do wyrównania, a jeszcze przed przerwą strzeliły gola na 3:2.

W drugiej połowie spotkania wynik ustanowiła Basia Wierzbińska, strzelając piękną bramkę z dystansu. Tym samym z bilansem bramkowym 10:3, znalazły się w wielkim finale. W Ząbkach już w najbliższą sobotę podejmą piłkarki SMS Łódź, które w rewanżowym, półfinałowym spotkaniu, pokonały AS Stomil Olsztyn aż 7:1.

W Centralnej Lidze Juniorek Warcianki uzbierały 41 punktów w 18 meczach, strzelając przy tym 89 bramek, a tracąc zaledwie 19. Pod tym względem są najlepsze w lidze. Tracą jednak punkt do drużyny AS Stomil Olsztyn.