W weekend będzie można przejechać się zabytkiem po Poznaniu

Wszyscy znamy kultową poznańską Maltankę. Nie jest to jednak jedyna turystyczna trasa na mapie Poznania. Oprócz niej w sezonie letnim kursują linie tramwajowe o numerach: 20, 100 i 102. To okazja m.in. do przejażdżki wojennym wagonem tramwajowym lub „ogórkiem”. Wyjątkowe tramwaje pojawią się na torach już 11 i 12 maja.

Dokąd Maltanką? Oczywiście, że do Nowego ZOO. A dokąd prowadzą linie tramwajowe o numerach 20, 100 i 102? To już nieco trudniejsze pytanie. Weekendowe linie tramwajowe to okazja by przejechać się starymi pojazdami i odwiedzić zakątki Poznania idealne na weekendowy odpoczynek.

fot. Łukasz Gdak

Wojenny tramwaj

Linia turystyczna 20 wyjedzie na tory w sobotę i w niedzielę. W sobotę będzie to tramwaj GT6, czyli tzw. „krótki helmut”. W niedzielę natomiast będzie można przejechać się wojennymi wagonami tramwajowymi, które nazywają się Heidelberg i Duży Szczeniak. Jednak z powodu remontu na ulicy Hetmańskiej, do 19 maja, linia 20 będzie kursowała również w niedzielę zamiast linii „0”

Z centrum do ZOO

Z Dworca Głównego do Nowego ZOO dojedziemy linią 100. W sobotę pasażerów przewiozą Ikarusy 280 i 260, a w niedzielę DAF i Ikarus 260.

Do Fortu VII

Linia 102 funkcjonuje jedynie w soboty, jednak oferuje naprawdę długą trasę. Z Poznania Głównego dojedziemy do Fortu VII Przeciwatomowego Schronu dla Władz Miasta Poznania oraz do Muzeum Broni Pancernej. W taką podróż będzie można wybrać się kultowym Jelczem „ogórkiem”.

fot. Łukasz Gdak

Czytaj także: Wyremontuj i zamieszkaj. Rusza druga edycja programu „Mieszkanie do remontu” | wpoznaniu.pl

źródło: Linie turystyczne – MPK Poznań

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl