W Uniwersytecie Przyrodniczym ubrania za darmo. Można pomóc środowisku

Uniwersytet zachęca do przynoszenia ubrań, których już nie nosimy. W zamian będzie można wybrać sobie coś, co wpadnie w oko. W ten sposób można pomóc planecie. Biznes odzieżowy jest jednym z najbardziej szkodliwych dla środowiska.

PODZIEL SIĘ UBRANIEM

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu organizuje akcję “Podziel się Ubraniem”. Inicjatywa polega na darmowej wymianie odzieży. Do budynku uniwersytetu przynieść będzie można ubrania, których już nie nosimy, a wciąż są w dobrym stanie. Jak podkreślają organizatorzy, “stan oddawanej garderoby powinien być taki, jaki my sami chcielibyśmy otrzymać”.

ODZIEŻ ZA DARMO

Organizatorzy przede wszystkim zachęcają do przynoszenia swetrów, czapek, kurtek i szali. Następnie w dniach od 5 do 9 grudnia w holu Collegium Maximum ustawione będzie stoisku tak zwanego “free shopu”. Każdy będzie mógł przyjść i wybrać ubranie, które wpadnie mu w oko. Odzież będzie całkowicie darmowa.

ZERO WASTE

Działanie wpisuje się w ideę zero odpadów, czy też zero waste. Uniwersytet stara się ją promować zarówno w murach uczelni, jak i poza nimi. Produkcja odzieży nie jest neutralna dla środowiska. Szacuje się, że odpowiada ona za 10% światowych emisji CO2 i wymaga zużycia dużej ilości wody – na każdą tonę wyprodukowanej odzieży przypada jej ok. 200 ton.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl