2 tys. mandatu i 14 pkt. karnych dla 56-latka za jedno zachowanie

Ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość, nie zważając, chociażby na to, że porusza się po terenie zabudowanym. Policjanci ukarali go zgodnie z nowym taryfikatorem. Gdyby kierowca jechał odrobinę szybciej, zapłaciłby dużo więcej.

PONAD DWA RAZY SZYBCIEJ

Do zdarzenia doszło w czwartek. Policjanci drogówki w Kościanie dokonywali pomiarów prędkości pojazdów przejeżdżających przez miejscowość Jasień. Jest to obszar zabudowany, a dodatkowo obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 40 kilometrów na godzinę. W pewnym momencie mundurowi zauważyli jednak samochód jadący ponad dwa razy szybciej.

BRAWUROWY 56-LATEK

Urządzenie funkcjonariuszy wskazało prędkość aż 109 kilometrów na godzinę, czyli aż o 69 więcej niż pozwalały na to przepisy. Policjanci zatrzymali pojazd. Brawurowym kierowcą Renault Trafic okazał się 56-letni mieszkaniec gminy Czempiń. Mundurowi ukarali go zgodnie z nowym taryfikatorem.

hotel dla psów w Poznaniu

WYSOKA KARA

Mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 2000 złotych oraz 14 punktów karnych. Stracił również prawo jazdy na 3 miesiące. Gdyby w czasie pomiaru prędkości kierowca jechał o 1 kilometr na godzinę szybciej, mandat byłby jeszcze bardziej bolesny. Kierowca zapłaciłby 2500 złotych kary. Policjanci po raz kolejny przypominają, że “Brawura i nadmierna prędkość to jedne z najczęstszych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.”

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl