W sobotę śnieg w Poznaniu

Co prawda nie były to opady śniegu, ale na górce ze śniegiem będzie można pojeździć. Śnieżny stok powstał w parku im H. Wieniawskiego. 

Na przygotowanie stoku organizatorzy imprezy przywieźli z Włoch 50 ton śniegu. Górka została usypana w parku Wieniawskiego obok mostu Teatralnego. Od godz 13:00 można było z niej zjeżdżać na sankach, nartach, snowboardzie, jabłuszkach i wszelkim innym sprzęcie do zjeżdżania po białym puchu.

Godzinę po rozpoczęciu imprezy 100 osób zjechało na „byle czym” z okazji 100-lecia Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 czyli popularnego Marcinka. Organizatorzy zapewniają, że atrakcji dla dzieci i dorosłych nie zabraknie.

Jak powiedział Głosowi Wielkopolskiemu Artur Rajewski ze sklepu Let’s Board – organizator imprezy :-  Już przed rokiem w tym samym miejscu usypaliśmy górkę śniegu, aby zrobić event, podczas którego zbierano pieniądze na leczenie Tymka ze Złotnik. Impreza spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem, stąd pomysł, aby także w tym roku usypać górę śniegu i umożliwić poznaniakom zabawę na śniegu. 

 

kontakt

 

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl