W sobotę moc atrakcji na Rodzinnym Ogrodzie Działkowym. Po raz kolejny „Poznań w formie”

W najbliższą sobotę będzie okazja aby przenieść się do ojczyzny takich zespołów jak The Beatles czy The Rolling Stones. Dzieci będą mogły spróbować Hobby Horse, czyli jazdy na pluszowym koniku na kiju. Jak zawsze na imprezie „Poznań w formie” nie zabraknie strefy dla zdrowia. Będzie można skorzystać m.in. z badań słuchu czy wykonać analizę składu ciała.

To impreza która łączy zabawę z troską o zdrowie. 8 czerwca odbędzie się „Poznań w formie”. Tym razem wydarzenie zostanie zorganizowane na Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Złotowska II” przy ul. Złotowskiej 67A.

Konik na patyku i bajkowe ilustracje

W sobotę będzie okazja aby spróbować Hobby Horse. To nowa aktywność polegająca na „jeździe” na pluszowym koniu, który jest przymocowany do kijka. Kolejną atrakcją dla dzieci będzie specjalna biblioteka z najpopularniejszymi książkami Wydawnictwa Zakamarki. O godzinie 11:15 dzieciaki wybiorą się w podróż do ojczyzny takich zespołów jak The Beatles, The Rolling Stones czy Queen. Natomiast o 12:00 będzie czekał na nich spektakl „Elmer – słoń w kratkę” Teatru Fuzja. Dla ciekawskich maluchów przygotowano ekolekcje, a Straż Miejska Miasta Poznania pojawi się na festynie rodzinnym aby opowiedzieć o zasadach bezpieczeństwa.

fot. Maciej Szymkowiak

Dla zdrowia

Jak zawsze na imprezie „Poznań w formie” będzie okazja do skorzystania z bezpłatnych badań i porad specjalistów. Tym razem będzie można złożyć wniosek o kartę Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego czy skorzystać z konsultacji na temat profilaktyki zdrowia. W programie również warsztaty oddechowe. Realizowane będą badania wzroku, słuchu i konsultacje dietetyczne. Chętni będą mogli nauczyć się obsługiwać defibrylator AED. Będzie również mowa o lekach i popularnych w ostatnim czasie suplementach diety.

Atrakcje na scenie:

11:15 przedstawienie „Muzyczna Monarchia” | Art. Bonsai

12:15 animacje dla dzieci

12.30 przedstawienie „Elmer – słoń w kratkę” | Teatr Fuzja

13:15 zumba

13:30 nauka udzielania pierwszej pomocy przez Grupę Ratownictwa PCK

13:45 zumba

14:00 jak dbać o bezpieczeństwo? Porady Straży Miejskiej

15:00 pokaz baniek mydlanych

16:00 zakończenie pikniku

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00. Udział jest bezpłatny.

fot. Maciej Szymkowiak

Czytaj także: Nareszcie połączone. Mosty Berdychowskie „rosną w oczach” | wpoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl