W rezerwacie Śnieżycowy Jar, wiosna w pełni

Na fejsbukowym profilu rezerwatu „Śnieżycowy Jar” pracownicy informują, że kwitnie teraz 80% kwiatów. Warto więc odwiedzić rezerwat właśnie teraz. Spektakl będzie trwał jeszcze ponad tydzień. 

Śnieżyce kwitną właśnie teraz. W ostatnią niedzielę w rezerwacie były tłumy. Kwitnące kwiaty będzie jeszcze można podziwiać w przyszły weekend. Pracownicy rezerwatu przypominają, że teren na którym kwitną śnieżyce -które zwiastują wiosnę- to poligon wojskowy i dlatego można go zwiedzać tylko w sobotę i niedzielę. Żeby zobaczyć kwiaty trzeba pamiętać, że spacer z parkingu do miejsca w którym są śnieżyce zajmie około 40 minut.

Na swoim fejsbukowym profilu rezerwatu pracownicy podpowiadają :

?Zwracamy uwagę na konieczność dobrania odpowiedniego stroju, a zwłaszcza obuwia, do warunków panujących na ścieżce. W przypadku opadów lub roztopów kładka może być śliska – prosimy o ostrożność przy poruszaniu się na terenie rezerwatu.

? Przypominamy także o zakazie schodzenia ze ścieżki. Na przestrzeni lat obserwujemy stopniowe odsuwanie się śnieżycy od kładki związane z ruchem turystycznym. Przestrzeganie wspomnianej zasady ułatwi nam zatrzymanie tego procesu.

Kto nie może wybrać się osobiście aby zobaczyć kwitnące śnieżyce, pod tym internetowym adresem pracownicy rezerwatu polecają wirtualny spacer :

https://www.google.pl/maps/@52.612857,16.9274959,3a,75y,1.06h,90.37t/data=!3m7!1e1!3m5!1sAF1QipM4OySsbiyO93B-ig6rHHFQ74K47g4_CADniwxd!2e10!3e11!7i7680!8i3840

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl