W Poznaniu ułożyli dywan kwiatowy. Można zobaczyć go z bliska [ZDJĘCIA]

Choć to jeszcze nie efekt końcowy, to w parku Adama Mickiewicza w Poznaniu już teraz można podziwiać piękny dywan kwiatowy. Tulipany układają członkowie Koła Naukowego Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Jest kolorowo, ale to nie koniec

To już 10. edycja Poznańskich Dywanów Kwiatowych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa. W tym roku autorką tego wyjątkowego projektu jest Agata Walczak-Góra z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Choć park Adama Mickiewicza przed Teatrem Wielkim w Poznaniu już stał się kolorowy, nie jest to jeszcze finalny efekt.

Czytaj również: Jak wyglądał dywan kwiatowy rok temu?

30-lecie WFOŚiGW

Na razie w parku zobaczyć można kompozycję utworzoną z okazji 30-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Projekt ukończony zostanie jednak dopiero 15 maja. Dywan układają członkowie Koła Naukowego Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Serce dla Ukrainy

Rok temu przed Teatrem Wielkim poznaniacy mogli podziwiać ogromne tulipanowa serce. W nim widniał uścisk dłoni oraz flagi Polski i Ukrainy. Poniżej z kwiatów ułożony został napis “Podaj rękę Ukrainie”. Ten dywan kwiatowy został ułożony w Poznaniu z ponad 150 tysięcy kwiatostanów tulipanów.

Źródło: WFOSGW

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl