W Poznaniu powstało miejsce spotkań otwarte dla każdego

Przy Szkole Podstawowej nr 70 na Ogrodach powstała świetlica. Odbywają się w niej różnego rodzaju warsztaty. „To miejsce integracji międzypokoleniowej”. Modernizacja tego miejsca udała się dzięki zaangażowaniu rodziców uczniów oraz personelu tej szkoły.

Świetlica przy Szkole Podstawowej nr 70 przy ulicy Pięknej została utworzona w lokalu, który wcześniej pełnił funkcję opuszczonego mieszkania służbowego, wcześniej zajmowanego przez pracownika tej placówki.

-Na tej inwestycji zyskają nie tylko uczniowie szkoły, ale też lokalna społeczność. Nowo powstała świetlica to miejsce integracji międzypokoleniowej, w którym czas mogą spędzać wspólnie dzieci, ich rodzice i dziadkowie- poinformował Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta miasta (fot. Miasto Poznań)

Nowo powstała świetlica oferuje udogodnienia takie jak łazienka dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz kompletnie wyposażona kuchnia, co umożliwia przeprowadzanie różnorodnych warsztatów, zwłaszcza z zakresu gotowania. Pomieszczenie jest połączone ze szkołą, ale posiada osobne wejście, co pozwala na niezależną organizację działań, niezależnie od otwarcia szkoły. Planuje się także wykorzystanie tego miejsca jako przestrzeni dla seniorów.

fot. Miasto Poznań

Miasto Poznań przeznaczyło kwotę 85 tys. zł na kompleksową modernizację pomieszczeń. Finansowanie na zakup wyposażenia zostało zebrane dzięki wkładowi rodziców uczniów oraz personelu szkoły.

Zobacz zdjęcia:

Czytaj także: Ponad 7 mln euro trafi do wielkopolskich gmin

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl