W Poznaniu, można wrócić do gier z dzieciństwa, na festiwalu dawnych komputerów

Niebywała gratka dla miłośników komputerów i gier – szczególnie tych nieco starszych – czeka w Centrum Szyfrów Enigma. W ten weekend można obejrzeć sprzęt elektryczny i zagrać w gry sprzed dekad.

Festiwal Dawnych Komputerów i Gier w Centrum Szyfrów Enigma. fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

Wystawa zorganizowana jest z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa. Chociaż niektórym, pozornie może wydawać się, że gry wideo nie zasługują na uznanie, bo to głównie rozgrywka dla dzieci, to wiele tytułów sprzed lat na dobre wpisało się w kanon dzisiejszej kultury.

Gry wideo są częścią naszego dziedzictwa kulturowego. Użytkownicy i fani retrogier będą mieli świetną okazję do podzielenia się swoimi wspomnieniami i doświadczeniami z dawnych lat. – informują organizatorzy.

Festiwal to okazja by odświeżyć znajomość lub dopiero zgłębić, świat komputerowej rozgrywki z lat 70, 80 i 90. Wystawa składa się nie tylko z ekspozycji urządzeń. Zainstalowane na nich oprogramowanie jest w pełni sprawne, dzięki czemu goście mogą usiąść i zagrać w kultowe gry. Organizatorzy przygotowali również konkursy z nagrodami.

Festiwal Dawnych Komputerów i Gier w Centrum Szyfrów Enigma. fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

Wystawa jest czynna jeszcze do niedzieli od godziny 10.00 do 19.00. Wstęp jest bezpłatny a gości festiwalu nie obowiązują zapisy. Centrum Szyfrów Enigma znajduje się przy ulicy Święty Marcin 78.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl