W poniedziałek poznamy nowy zarząd województwa

Nadchodzą zmiany w samorządzie województwa. Do KO i PLS dołączyć mają politycy Polski 2050 wchodzącej w skład Trzeciej Drogi oraz politycy Lewicy.

W poniedziałek, 6 maja, odbędzie się pierwsza sesja nowej kadencji samorządu województwa. Jak informuje Radio Poznań, najprawdopodobniej marszałkiem pozostanie Marek Woźniak. Będą natomiast zmiany w składzie samorządu województwa.

Dotychczas regionem rządzili politycy z KO i PSL. Mają do nich dołączyć politycy Polski 2050 wchodzącej w skład Trzeciej Drogi oraz członkowie z Lewicy. Rozmowy na temat składu zarządu odbędą się w ten weekend.

– Lewica jest zaproszona do koalicji. Chcemy razem współpracować, chcemy, żeby była to pełna reprezentacja wszystkich ugrupowań 15 października. Stosownie do tego jakie osoby delegują poszczególne ugrupowania, tak będzie wyglądał kształt zarządu. Oczywiście część osób będzie kontynuować w nim pracę, część prawdopodobnie zacznie od początku nową kadencję. (…) Myślę, że personalnie będą widoczne pewne zmiany – powiedział Radiu Poznań Marek Woźniak marszałek województwa wielkopolskiego.

Czytaj także: Enea Stadion w innych kolorach niż zawsze | wpoznaniu.pl

źródło:(radiopoznan.fm)

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl