W piątek Enea Stadion rozbłyśnie kolorem fioletowym. Powód jest istotny

W piątek, 17 listopada przypada Światowy Dzień Wcześniaka. Dzień ten ma na celu zwiększenie wrażliwości i wiedzy na temat wcześniactwa. Z tego powodu Enea Stadion rozbłyśnie kolorem fioletowym.

Enea Stadion oświetlony na fioletowo

17 listopada po raz kolejny będziemy obchodzili Światowy Dzień Wcześniaka. Dzień, który ma na celu zwiększenie wrażliwości oraz społecznej wiedzy na temat wcześniactwa – jego przyczyn, skutków oraz potrzeby specjalistycznej opieki.

Światowy Dzień Wcześniaka w Poznaniu

Oprócz kampanii informacyjnej ważnym wydarzeniem przykuwającym uwagę społeczeństwa jest podświetlanie tego dnia najważniejszych światowych budynków w ramach Global Illumination Initiative. Fioletowa iluminacja pojawia się m.in. na. Bramie Brandemburskiej w Berlinie, Empire State Building w Stanach Zjednoczonych, Niagarze czy Pałacu Kultury i Nauki w Polsce. Na taki kolor rozświetli się także Enea Stadion w Poznaniu przy ulicy Bułgarskiej.

– Chcemy poprzez ten gest być solidarni z dziećmi przedwcześnie urodzonymi oraz ich rodzinami. Podświetlenie Enea Stadionu na kolor filetowy jest znakiem, że temat wcześniactwa nie jest nam obojętny – powiedziała Małgorzata Sak, dyrektor ds. hospitality spółki Stadion Poznań.

Dlaczego kolor fioletowy? Zdaniem terapeutów zajmujących się wpływem kolorów na człowieka kolor fioletowy koi, łagodzi, wycisza oraz zwiększa poczucie własnej wartości, koncentracji. W literaturze kolorowi fioletowemu przypisuje się, że jest magiczny, tajemniczy. Jest to kolor osób wrażliwych, wyjątkowych. Takie są też przedwcześnie urodzone dzieci.

Enea Stadion w Poznaniu rozbłyśnie kolorem fioletowym 17 listopada tuż po zapadnięciu zmroku.

Zobacz też: Jak skutecznie pomagać innym?

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl