W nocy na Starym Rynku znów będzie głośno. Na plac budowy przyjadą ogromne części

To już ostatnie wielkie części powstającego przy ratuszu zbiornika retencyjnego. Ich transport zaplanowany jest na czwartek w godzinach od 22:00 do 23:00. Głośno może być również przez kilka kolejnych dni. Ponadto, pojawią się utrudnienia w ruchu.

DUŻY TRANSPORT

Remont płyty Starego Rynku wchodzi w kolejny etap. Zbiornik retencyjny, który znajdować będzie się pod ziemią, jest już prawie gotowy. W czwartek na plac budowy przyjadą jego ostatnie części. Ze względu na ich znaczące rozmiary, transport zaplanowany jest pomiędzy godzinami 22:00 a 23:00, kiedy ruch jest mniejszy.

BĘDZIE GŁOŚNO

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ostrzega, że w tym czasie na Starym Rynku będzie hałas. Od ulicy Paderewskiego mogą również wystąpić utrudnienia w ruchu. Głośniej może być również od piątku w godzinach popołudniowych. Wtedy zaczną się prace związane z renowacją przyłączy kanalizacji. Ze względu na ruch sprzętu budowlanego, piesi będą mogli mieć problem z przedostaniem się z jednej strony Starego Rynku na drugą.

OGROMNY ZBIORNIK

Zbiornik retencyjny pomieści aż 624 metry sześcienne wody. Zbudowany jest z dużych pierścieni, z czego największy ma średnicę o długości 3,7 metra. Jego zadaniem będzie zbieranie i przetrzymywanie deszczówki, co ma zabezpieczyć pobliskie kamienice przed zalewaniem podczas gwałtownych opadów. W przyszłości woda będzie odprowadzana do Warty.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl