W niedzielę po raz ostatni w sezonie

W niedzielę, 4 września br., uruchomiona zostanie linia H. Tym razem wagon silnikowy Bergische Stahlindustrie Typu I z wagonem doczepnym WD produkcji Carl Weyer pojedzie – z uwagi na prace w centrum miasta – zmienioną trasą: z Gajowej przez Kaponierę, most Dworcowy, Wierzbięcice na rynek Wildecki i dalej Górną Wildą przez most Dworcowy i Kaponierę do Gajowej.

Wagony silnikowe Typu I były pierwszymi tramwajami elektrycznymi kursującymi po Poznaniu. Odbudowany wagon z 1898 roku już w najbliższą niedzielę będzie jeździł na linii historycznej H razem z wagonem doczepnym Carl Weyer (takie wagony pojawiły się w Poznaniu w 1905 roku).

Tramwaj linii H wykona kursy po trasie: Gajowa/Stare ZOO – Zwierzyniecka – Roosevelta – Matyi – Wierzbięcice – Górna Wilda – Królowej Jadwigi – Matyi – Roosevelta – Zwierzyniecka – Gajowa/Stare ZOO.

Ważne: Pasażerowie będą zabierani jedynie do zapełnienia miejsc siedzących. Tramwaj nie będzie zatrzymywał się na przystankach pośrednich – po drodze nie będzie więc możliwości wsiadania, czy wysiadania (przystanek Gajowa/Stare ZOO będzie przystankiem początkowym i
końcowym; odjazdy o tych samych godzinach co linia 0, czyli o 11.10, 12.20, 13.20, 15.10, 16.20).

Na linii historycznej obowiązuje taka sama taryfa jak na liniach turystycznych.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl