Największy Wielkopolski pracodawca obchodzi urodziny

Zaczynał od 49 pracowników. Teraz jest na szczycie. Volkswagen Poznań świętuje 30-lecie. Jego wpływ na rozwój naszego regionu jest ogromny.

26 listopada 1993 roku Grupa Volkswagen oraz producent maszyn rolniczych, Fabryka Samochodów Rolniczych Polmo, wspólnie założyli spółkę o nazwie Volkswagen Poznań. Na samym początku, na jednej linii pracowało 48 pracowników, teraz jest ich 9 500.

Wpływa na rozwój Wielkopolski

W ostatnich trzydziestu latach marka Volkswagen Poznań odniosła triumf w produkcji samochodów. Miała także głęboki wpływ na przemiany w Wielkopolsce. Dynamiczny wzrost liczby zatrudnionych nie tylko zmienił krajobraz gospodarczy regionu, ale również stanowi istotny czynnik kształtujący nowoczesne oblicze lokalnej społeczności.

Inwestycje w rozwój infrastruktury transportowej, współpracę z lokalnymi dostawcami, aktywny udział w programach edukacyjnych i szkoleniach zawodowych. To tylko niektóre obszary, w których Volkswagen Poznań przyczynił się do wzrostu lokalnej społeczności.

– Od trzydziestu już lat wnosimy swój wkład w rozwój kraju i regionu. Spółka Volkswagen Poznań jest dziś stałym elementem przemysłowego i ekonomicznego krajobrazu Polski i Wielkopolski- informowała mówi Stefanie Hegels, Prezeska zarządu spółki.

Producent samochodów wspiera ekologiczne inicjatywy

W tym roku VW P-ń zasadził aż 30 000 drzew w Poznaniu i Wrześni, w ramach ekologicznej inicjatywy. Dodatkowo firma wsparła lokalne organizacje pozarządowe, przekazując „Niebieskie Granty” na projekty społeczne i ochronę środowiska. Wszystko z okazji swojego 30-stego jubileuszu.

Czytaj także: Egzotyczne rośliny, kuchnie ogrodowe i świąteczne inspiracje – Targi Gardenia tylko do soboty

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl