Twórczość wielkiego mistrza sztuki, Vincenta van Gogha jest już w Poznaniu. Zapewnić ma doświadczenia wizualne i sensoryczne. Po spektakularnych sukcesach w miastach takich jak Los Angeles, Nowy Jork, Toronto, Las Vegas, Dubaj, Berlin oraz w paryskim muzeum „Atelier des Lumières”, nadszedł czas na stolicę Wielkopolski.
Światowa, multisensoryczna wystawa najważniejszych dzieł Vincenta van Gogha zagościła w Międzynarodowych Targach Poznańskich (MTP), w Hali nr 1 przy ul. Głogowskiej 18. Wydarzenie jest dostępne dla widzów do 28 stycznia 2024 roku.
Zanurz się w świecie obrazów
„Van Gogh Multi-Sensory Exhibition” to innowacyjna forma doświadczania sztuki. Prace tego słynnego artysty prezentowane są przy użyciu technologii Digital Art 360. Ta przenosi widzów w świat wyobraźni wielkiego mistrza. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni ekspozycyjnej. Na ekranach o łącznej powierzchni ponad 2000 metrów kwadratowych, można podziwiać setki dzieł i dosłownie zanurzyć się w świecie obrazów.
Vincent van Gogh i jego listy do brata Theo
Wystawa nie skupia się tylko na obrazach. Specjalny program poświęcono listom Vincenta van Gogha do jego brata Theo. Korespondencja między nimi stała się niezwykle ważna i rzuca światło na życie i twórczość malarza. W tych listach, van Gogh wyrażał swoje poglądy na świat i samego siebie, dzięki nim możemy lepiej zrozumieć jego życie z pierwszej ręki. Listy te są również świadectwem talentu literackiego Vincenta.
Symfonia świateł, kolorów i dźwięków
Całej wystawie towarzyszy nastrojowa muzyka i głos aktora Roberta Gulaczyka. Aktor wcielił się w postać Vincenta van Gogha w znanym polskim filmie z 2017 roku. To wszystko ma zamiar wprowadzić słuchaczy i zwiedzających w wewnętrzny świat artysty. Ułatwiajac zrozumienie stylu malarskiego van Gogha.
Vincent van Gogh, artysta doceniony dopiero po śmierci, namalował ponad 2000 obrazów i napisał ponad 600 listów, które dziś znajdują się w najważniejszych muzeach, galeriach i kolekcjach sztuki na całym świecie. Jego prace należą obecnie do najdroższych na rynku sztuki.
Multimedialna wystawa ożywa dzięki intensywnym barwom i najbardziej rozpoznawalnym dziełom artysty, takim jak „Słoneczniki” czy „Gwiaździsta noc”.