Velde wybrany najlepszym piłkarzem Ekstraklasy w końcówce sezonu

Strzelał lub asystował co 48 minut, kiedy był na boisku. Zaliczył świetną końcówkę sezonu, za co został wyróżniony przez kapitanów zespołów oraz kibiców. Velde został wybrany najlepszym zawodnikiem Ekstraklasy w maju.

Świetna końcówka sezonu

Kristoffer Velde wystąpił we wszystkich czterech meczach rozegranych przez Kolejorza w ostatnim miesiącu rozgrywek Ekstraklasy. Norweg zagrał przeciwko Jagiellonii Białystok, Koronie Kielce, Rakowowi Częstochowa i Cracovii Kraków. Co więcej, zanotował w tym czasie świetne liczby. Velde strzelił bowiem cztery bramki i zaliczył trzy asysty. Oznacza to, że miał udział przy siedmiu z dziesięciu bramek strzelonych w tych spotkaniach przez cały zespół. W klasyfikacji kanadyjskiej punktował średnio co 48 rozegranych minut.

Czytaj również: Velde zagra z Haalandem w jednej drużynie!

hotel dla psów w Poznaniu

Wybrany najlepszym

Kapitanowie zespołów Ekstraklasy docenili wysiłki Velde na ostatniej prostej rozgrywek. Norweg otrzymał statuetkę Zawodnika Miesiąca Ekstraklasy za maj. Jest to pierwsze takie wyróżnienie na jego koncie. Jednocześnie skrzydłowy jest pierwszym reprezentantem Lecha Poznań, który w tym sezonie może pochwalić się tym osiągnięciem. Co ciekawe, żaden z zawodników topowej czwórki ligi, poza piłkarzami Rakowa, nie otrzymał tej nagrody w minionym sezonie.

Musiał wygrać zakład

Wyborów piłkarza miesiąca dokonują kapitanowie 18 drużyn Ekstraklasy, a ostatni głos należy do kibiców. Velde nie tylko zaliczył świetne liczby, ale też jego bramki i asysty były bardzo istotne dla całego klubu. Między innymi dzięki nim Kolejorz mógł wywalczyć brązowy medal w rozgrywkach Ekstraklasy. Gole pozwoliły mu również na wygranie zakładu z prezesem klubu.

Czytaj również: Velde założył się z Rutkowskim. Piłkarz miał umyć samochód prezesa

Źródło: Ekstraklasa

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl