Użyły koca do kradzieży. Teraz same chcą poddać się karze

Myślały, że są sprytne, potrafią okraść i zniknąć bez śladu. Po tym, jak ich złodziejski rabunek z kocem w roli głównej zobaczyła cała Polska, same zgłosiły się na policję. Dwie kobiety pochodzenia romskiego, które w październiku 2018 roku w gminie Blizanów okradły starszą kobietę, dobrowolnie chcą poddać się karze.

Dzięki publikacjom w mediach wiele osób mogło zobaczyć, w jaki sposób kobiety próbują odwrócić uwagę starszej osoby, żeby ją okraść. Jedna z nich pod pretekstem sprzedaży koca zasłoniła koleżankę, a ta wczołgała się do pokoju staruszki.

Policjanci pracujący nad sprawą zabezpieczyli m.in. nagrania z monitoringu, który był zainstalowany w domu seniorki. Na filmie zarejestrowane zostały sylwetki kobiet, podejrzewanych o kradzież.

Po informacjach, które pojawiły się w przestrzeni medialnej, kobiety same zgłosiły się do komisariatu policji w Stawiszynie. Okazało się, że to dwie mieszkanki pow. pleszewskiego w wieku 53 oraz 70-lat.

Kobiety usłyszały zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności. Materiały sprawy już wkrótce zostaną przekazane do sądu, który zadecyduje o dalszym losie podejrzanych.

DÓŁ ART

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl