Uwaga nadchodzą upały

Komunikat ostrzegający o zbliżających się upałach wydał Instytut Meteorologii Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Już dziś termometry w niektórych miejscach Wielkopolski pokazały 32 stopnie Celsjusza. W kolejnych dniach może być jeszcze cieplej. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia. Jak czytamy w komunikacie – Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 21°C . Ostrzeżenie obowiązuje od czwartku godz. 14:00 i będzie ważne do 20:00 w sobotę. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 80 procent. Komunikat dotyczy obszaru całej Wielkopolski. IMGW zastrzega, że jego ważność może zostać przedłużona na kolejne dni.

W tej sytuacji lekarze radzą aby osoby które chorują na nadciśnienie, dzieci, osoby starsze jeśli nie muszą nie wychodziły w godzinach południowych z domów. Na spacery wybierać lepiej tereny zacienione, pamiętać o nakryciu głowy, które może nas ochronić przed mocnym słońcem i pić dużo wody mineralnej.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl