Uwaga kierowcy. Na remontowanej obwodnicy A2 znów inaczej

Od poniedziałku 29 lipca zmienia się po raz kolejny organizacja ruchu na przebudowywanym odcinku obwodnicy A2

Od poniedziałku, 29 lipca na tym odcinku dla kierowców udostępnione będą na jezdni południowej 4 pasy ruchu: dwa w kierunku Warszawy i dwa w kierunku Świecka — w obu przypadkach bez pasa awaryjnego W tym czasie na całej szerokości jezdni północnej prowadzone będą końcowe prace związane z rozbudową obwodnicy o trzeci pas oraz wymianą istniejącej nawierzchni.

– Prace na obwodnicy Poznania przebiegają sprawnie, a organizacja ruchu w ostatnim czasie zmienia się dość często. Dlatego prosimy kierowców — zwłaszcza tych, którzy korzystają z obwodnicy codziennie, by nie jeździli na pamięć. Szczególną uwagę należy zwracać na oznakowanie pionowe, jak i poziome. Jeśli kierowcy dostosują się do znaków i ograniczą prędkość do 70 km/h, to przejazd tym odcinkiem na pewno będzie spokojny i bezpieczny — mówi Michał Pabich, kierownik projektu z Autostrady Wielkopolskiej.

Schemat Tymczasowej Organizacji Ruchu obowiązujący od 29 lipca na odcinku Poznań Zachód – Poznań Komorniki:

Równocześnie drogowcy prowadzą prace między węzłami Poznań Luboń-Poznań Krzesiny. Kierowcy poruszający się jezdnią południową (prowadzącą ruch ze Świecka w stronę Warszawy) jeżdżą pasem awaryjnym. Natomiast na jezdni północnej (kierunek Świecko) dostępne są trzy pasy ruchu (bez pasa awaryjnego): dwa w kierunku Świecka i jeden w kierunku Warszawy. Kierowcy jadący tym pasem w kierunku stolicy nie mają możliwości zjechania z autostrady na węźle Poznań Krzesiny. Ten pas zalecany jest dla wszystkich pojazdów – w tym ciężarowych, jadących tranzytem w kierunku Warszawy.

Od 22 lipca kierowcy poruszają się na odcinku Poznań Luboń – Poznań Krzesiny zgodnie z poniższym schematem:

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl