Upamiętnili tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza

Członkowie stowarzyszenia KOD z Poznania zorganizowali pod pomnikiem Adama Mickiewicza pikietę, podczas której upamiętnili tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

ZAMACH

Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia 2019 roku w wyniku zamachu, który miał miejsce dzień wcześniej podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W piątek wieczorem tragiczne wydarzenia sprzed czterech lat wspominali mieszkańcy Poznania.

POZNAŃ PAMIĘTA

Poznaniacy spotkali się wieczorem o godzinie 18.00 na placu Adama Mickiewicza. W trakcie pikiety organizatorzy przypomnieli okoliczności w jakich doszło do zabójstwa Adamowicza. Pod pomnikiem na placu pojawili się przewodniczący rady miasta Poznania, Grzegorz Ganowicz oraz zastępca prezydenta miasta, Mariusz Wiśniewski.

PRZESŁANIE SAMORZĄDOWCÓW

Obaj samorządowcy w swoich wystąpieniach podkreślili, że w przestrzeni publicznej nie ma miejsca na hejt, nie zależnie od przynależności partyjnej czy poglądów politycznych. Wezwali też do wzięcia udziału w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

Jeśli pójdziemy wszyscy do wyborów, to w ten sposób odbierzemy władzę hejterom. Chodzi o to, by odebrać władzę nad rozumami Polaków, hejterom. – mówił Grzegorz Ganowicz.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl