Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu ma nowego kanclerza

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu od 15 stycznia ma nowego kanclerza. Konkurs wygrał dr inż. Krzysztof Nowakowski, który jest absolwentem uczelni. Na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu zdobył również tytuł doktora inżynierii rolniczej, a następnie pracował na Uczelni jako wykładowca w latach 2007-2016.

Komisja konkursowa pod przewodnictwem prof. dr. hab. Romana Gornowicza prorektora ds. kadr i rozwoju zaproponowała rektorowi kandydaturę dr. inż. Krzysztofa Nowakowskiego, spośród 12 kandydatów wybrała dr inż. Krzysztofa Nowakowskiego. Nowy kanclerz zacznie pełnić swoje obowiązki od 15 stycznia 2024 roku.

Krzysztof Nowakowski z wykształcenia jest informatykiem. Zajmował się pracą naukową nad sztuczną inteligencją i komputerową analizą obrazu. O 2004 był wykładowcą na niepublicznej uczelni wyższej, następnie prodziekanem i dziekanem Wydziału Informatyki i Komunikacji Wizualnej. W latach 2012-2022 pełnił funkcję rektora Collegium Da Vinci. Przeprowadził reformę uczelni, w skutek której wdrożony został model edukacji edukacji praktycznej.

czytaj także – Jacek Jaśkowiak zaprosił na dyskusję o społeczności LGBT+ w Poznaniu | wPoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl